ציות ורגולציה

בשנים האחרונות הרגולציה תופסת מקום מרכזי בעולם העסקי והמשפטי.

בשנת 2019 תוקנו הנחיות פרקליט המדינה המתוות מדיניות של ציות ואכיפה רגולטורית כלפי תאגידים ונושאי משרה בכירים בין שיקולי העמדה לדין וענישת תאגידים בפלילים ומאז החלה עליה משמעותית בכמות כתבי האישום והחקירות הפליליות כנגד תאגידים ונושאי המשרה בהם.

בשל החשיפה המשמעותית לסנקציות פליליות, פיתחנו מומחיות בכל היבטי הציות הרגולטרי של מניעת שוחד ושחיתות, איסור הלבנת הון, הגנת מידע ופיקוח על הייצוא הביטחוני.

בשל הניסיון הרב שנצבר במשרדנו השקנו בשנת 2021 את פורום המרכז הישראלי לציות בתאגיד ועורכי הדין במשרד עוברים הכשרה ייחודית ונפרדת כקציני ציות.

אנו רואים חשיבות רבה בריכוז המידע המתפתח בנושא וזאת על מנת להוביל לשינוי השיח הציבורי והחברתי משיח של אכיפה לשיח של מניעה.

המציאות מלמדת שחברות רבות ונושאי משרה בכירים נתונים כל העת תחת חקירות רגולטוריות ופליליות לרבות הליכי חילוט, קנסות והעמדה לדין ומכאן שיש חשיבות רבה בליווי מקצועי של קציני ציות בתאגיד שיוכלו גם לעמוד על הפרקטיקה המשפטית הפלילית, הליכי החקיקה והפסיקה בתחום.

משרדנו מספק שירות של פיתוח והטמעת נהלים לתאגידים בהיבטי הציות ובתחומי התעשייה הביטחונית, פיקוח על הייצוא הביטחוני, מניעת שוחד ושחיתות של עובד זר, בתחומי הבטיחות בעבודה. אנו מייעצים בבניית תוכניות ציות ואכיפה פנימיים כדי לאפשר לחברה לעמוד בסטנדרטים בינלאומיים הגבוהים ביותר של ארגון ה- OECD .

ניסיונו רב השנים של עו"ד אבוהב מאפשר לו גם לייצג את החברה ונושאי המשרה בפני ועדות האכיפה והטריבונאליים המנהליים  וכן לייעץ ולייצג בהליכים מול הרשות לניירות ערך, אפ"י, פרקליטות המחוז ובתי המשפט.

כתבות

28/02/2021

גלגל ההצלה האולטימטיבי שהתאגידים בישראל לא מספיק מכירים

Israel-Defence-Logo

28/01/2021

רשויות המס בישראל רואות בביטקוין נכס לגיטימי שצריך לחייבו במס

11/01/2021

ומי מפקח על התאגיד?

11/01/2021

ניהול סיכונים אכיפה וציות – חשיפת תאגידים להליכים פליליים

24/12/2020

אכיפת יתר כנגד תאגידים

29/10/2020

הזמנה למיידוף הישראלי: עליית הטכנולוגיה שמובילה לריבוי הונאות

05/06/2019

נורת אזהרה – חשיפה מוגברת לפלילים בתאונות עבודה

סרטוני וידאו